از فوم سقفی هرمزگان پالتو پشمی سایز بزرگ درست می کنند

حداقل پنج نوع مختلف فوم سقفی هرمزگان در حال حاضر برای ایجاد فرم های بتن عایق استفاده می شود.

پلی استایرن منبسط شده (EPS) تا حد زیادی محبوب ترین انتخاب است، اما پلی استایرن اکسترود شده و پلی اورتان منبسط شده نیز به لطف ویژگی های منحصر به فرد این فوم ها جایگاه خود را دارند.

مخلوط سیمان-EPS از ابتدای صنعت ICF وجود داشته است و دارای ویژگی های منحصر به فردی است که ICF های تمام فوم نمی توانند به تطابق نزدیک شوند.

جدیدترین فوم ICF، نوعی EPS تقویت‌شده با گرافیت به نام Neopor کمتر از دو سال است که در بازار وجود دارد، اما گزینه‌های جذابی را نیز ارائه می‌کند. به عنوان مالک ساختمان، نصاب میدان یا معمار، هر یک از این فوم ها ویژگی های خاص خود را دارند که باید در نظر گرفته شوند.

پلی اورتان فوم پلی اورتان تنها یکی از پنج نوع فوم مورد بحث در این مقاله است که بر پایه مهره پلی استایرن نیست.

اما چند شرکت از آن برای تولید بلوک های ICF استفاده می کنند.فوم پلی اورتان زمانی ایجاد می شود که دو ماده مجزا، ایزوسیانورات و پلی ال، با هم مخلوط شوند.

مواد شیمیایی به شدت با یکدیگر واکنش می دهند، کف می کنند و به سرعت منبسط می شوند. با پایان یافتن واکنش، ترکیب حاصل سخت می‌شود و میلیون‌ها حباب کوچک گاز را به دام می‌اندازد.

در واقع، حدود 97 درصد از پلی اورتان گازهای به دام افتاده است. محصول به دست آمده سبک، مستحکم است و مقادیر عایق قابل توجهی را ارائه می دهد.

فوم پلی یورتان سفت و سخت یکی از پایین ترین درجه های هدایت حرارتی را در بین عایق ها دارد. نوع پلی یورتان مورد استفاده برای ICF دارای R-Value 5.9 در هر اینچ است که 50 درصد بیشتر از EPS معمولی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.