استفاه از آتل شبانه برای حمل میوه در میدان بار

آتل شبانه وسیله ای سفت و سخت است که امکان بی حرکتی موقت یک اندام یا مفصل را به روشی کمتر از گچ می دهد.

راحت تر از دومی، می توان آن را در شب یا هنگام دوش گرفتن برداشت. نیمه سفت، ایستا یا دینامیک، وسیله ای پیشگیرانه، درمانی و ضد درد است.

آتل شبانه وسیله ای خارجی است که در آن قرار دارد یا به عنوان یک “تکیه کننده” برای یک اندام یا مفصل عمل می کند.

برای بی حرکت کردن موقت بخشی از بدن استفاده می شود.علاوه بر آتل های کمکی و آنهایی که توسط خدمات اورژانس در محل قرار می گیرند، آتل ها را می توان برای اندازه گیری توسط متخصص پروتز، فیزیوتراپ، ارتوپد یا کاردرمانگر ساخت تا کاملاً با هر بیمار سازگار شود.

آتل های شبانه با مورفولوژی بیمار سازگار می شوند. ساخته شده از مواد پلاستیکی قابل شستشو، استحکام آنها توسط فشار هوا تضمین می شود.

آنها در اطراف اندام با یک سوراخ دکمه یا سیستم زیپ نگه داشته می شوند. آنها همچنین می توانند در صورت اسپاستیسیتی استفاده شوند، یعنی رفلکس های کششی دارای انقباض بیش از حد قوی و بسیار طولانی هستند.

ارزان، سبک و آسان برای ذخیره، فضای کمی را اشغال می کنند، آنها همچنین در برابر اشعه ایکس نامرئی هستند و بنابراین می توان آنها را در جای خود برای اشعه ایکس رها کرد. با این حال، اینها شکننده هستند و نمی توانند با تغییر شکل سازگار شوند.

آتل‌های شبانه با تشک خلاء یا پوسته‌ای بی‌حرکت، به پشت و لگن یا اندام‌ها اجازه بی‌حرکتی می‌دهند.

اینها پاکت های ضد آب هستند که از بوم با روکش پلاستیکی و قابل شستشو ساخته شده اند، حاوی دانه های پلی استایرن هستند و توسط یک شیر شیر بسته می شوند.

هنگامی که حاوی هوا است، مهره ها آزادانه حرکت می کنند و می توان آتل را در اطراف اندام قالب ریزی کرد. هنگامی که هوا با پمپ مکش می شود، خلاء در آتل ایجاد می شود و فرورفتگی توپ ها را به یکدیگر فشار می دهد که باعث سفت شدن آتل می شود.

بنابراین آتل های خلاء با مهم‌ترین بدشکلی‌ها، به‌ویژه در اندام‌های تحتانی سازگار می‌شوند. گران و شکننده بودن، زمان اجرای آنها بیشتر از سایر اسپلینت ها است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.