انجیر خشک و غلظت خون به سیستم گوارش آسیب می رساند

انجیر خشک و غلظت خون دارای خواص تحریک کننده سیستم ایمنی است، آسیب عوامل بیماری زا را در هنگام تشدید بیماری های ویروسی و تنفسی از بین می برد، برای برونشیت و آسم برونش مفید است و از توسعه التهاب دستگاه تنفسی جلوگیری می کند.

میوه انجیر دارای خاصیت ادرارآور بوده و در بیماری های دستگاه ادراری مفید است و برای افرادی که از دیستروفی، ناراحتی های روده، اختلالات مدفوع و گوارشی رنج می برند نیز توصیه می شود.

ترکیب شیمیایی منحصربه‌فرد برگ‌های انجیر آن‌ها را به یک ماده ایده‌آل برای چای‌های دارویی تبدیل می‌کند. برگ های چای این گیاه برای بیماری های تنفسی و برونشیت مفید است.

همچنین برای پیشگیری و تسکین حملات در افراد مبتلا به آسم استفاده می شود.

شایان ذکر است که قرن هاست که درمانگران سنتی برای درمان اختلالات جنسی در مردان، ناباروری یا نعوظ ضعیف به کمک انجیر متوسل شده اند.

در بسیاری از فرهنگ ها، انجیر به عنوان یک داروی مقوی قوی شناخته می شود. برای بازگرداندن قدرت مرد در زمان های قدیم توصیه می شد روزانه دو میوه بخورید که قبلاً یک شبه در شیر خیس می شد.

مطالعات نشان داده اند که عصاره درخت انجیر در صاف کردن چین و چروک ها و همچنین روشن کردن لکه های پیری، کک و مک و علائم آکنه موثر است.

آب شیر ساقه انجیر به خلاص شدن از شر زگیل و میخچه کمک می کند. کوفته میوه پخته شده در طب عامیانه برای درمان جوش، آبسه، التهابات پوستی استفاده می شود.

انجیر تازه اضافی در مناطق جنوبی در هوای تازه خشک می شود و قبلاً چند دقیقه در شربت قند غلیظ جوشانده شده است، سپس روی رنده گذاشته و با گاز پوشانده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.