انرژی خورشیدی یک منبع جایگزین برای انرژی های تجدیدپذیر

امروزه انرژی خورشیدی در حال تبدیل شدن به یک منبع جایگزین مهم برای انرژی های تجدیدپذیر است، در حالی که مصرف سوخت های فسیلی به شدت منجر به مشکل گرمایش جهانی می شود.

سیستم آبگرمکن خورشیدی (SWHS) نمونه ای است که از انرژی خورشیدی استفاده می کند. گردش آب در SWHS به دو روش تقسیم می شود: روش ترموسیفون (گردش غیرفعال) و روش گردش نیرو (گردش فعال).

روش ترموسیفون از همرفت طبیعی برای گردش آب بین یک کلکتور خورشیدی پمپ آب ساختمان مسکونی و یک مخزن ذخیره (ST) استفاده می کند که بالاتر از کلکتور قرار می گیرد.

دومی سیستم گردش نیرو است که در آن یک ST آب در سطح پایین تر نصب می شود و یک پمپ الکتریکی پمپ آب پنتاکس برای گردش آب بین ST و یک کلکتور خورشیدی استفاده می شود.

مزیت این سیستم این است که وزن کمتری به سقف ساختمان اضافه می کند. با این حال، این سیستم در انرژی الکتریکی صرفه جویی نمی کند.

سوماتی مطالعات تجربی روی پمپ آب خانگی صنعتی یک پمپ آب حرارتی خورشیدی انجام داد.

پمپ او از یک کلکتور خورشیدی 1 متر مربعی تشکیل شده بود، بازده کلی 0.12-0.14٪ برای سر تخلیه بین 6 تا 10 متر بود و 12-23 سیکل در روز انجام می داد.

توده آب 15 کیلوگرمی در یک چرخه بلند شد. Wong و Sumathy، عملکرد یک پمپ آب خورشیدی با استفاده از اتیل اتر به عنوان سیال کار، و یک تجزیه و تحلیل ترمودینامیکی، همراه با بهینه سازی پمپ آب حرارتی خورشیدی را ارائه کردند.

پیکن و همکاران توسعه یک پمپ بخار خورشیدی با پیستون آب را بررسی کرد.

Liengjindathaworn و همکاران مطالعات پارامتریک پمپ آب ضد آب یک پمپ آب بخار ضربانی را ارائه کرد.

Wong و Sumathy جزئیات بیشتری از پمپ های آب خورشیدی را بررسی کردند.

هدف از این تحقیق توسعه یک سیستم گردش آب جدید با استفاده از پمپ آب خورشیدی به جای پمپ الکتریکی در SWHS به منظور کاهش وزن سیستم به سقف و صرفه جویی در انرژی الکتریکی بود. تحلیلی از اقتصاد نیز انجام شد.

 • منابع:
  1. Experimental studies of a new solar water heater system using a solar water pump
 • تبلیغات: 
  1. ساخت موتور هلیکوپتر با نان!!!
  2. کت چرم بهترین هدیه برای مرد خانه است
  3. با پارچه از شر موهای زائد خلاص شوید
  4. کشف خانه ای متروکه در شیراز همه رو به وحشت انداخت!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.