صنعت چرم ایران

چرم در ایران، یکی از بازارهای بکر و پر پتانسیل است که فعالان و کارآفرینان می توانند در زمینه های مختلف طراحی، تولید، بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش چرم کروکو در آن فعالیت کنند. اکنون، صادرات ۱ کت چرمی، ۵ برابر صادرات ۱ بشکه نفت، ارز آوری برای کشور دارد و ایتالیا، پایتخت مد بازان اروپا و یکی از تولید کنندگان محصولات چرمی لوکس جهان، مبا وجود پتانسیل گسترده در بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی پوست و سالامبور در کشور، این واحدها به خاطر مشکلات اقتصادی، با کم تر از ۱۵ درصد ظرفیت مشغول به کار هستند و خام فروشی، معضلی در دنیای چرم کشور است.

سالانه حدود ۱۵ تا ۱۹ میلیون راس دام گوسفندی در کشور ذبح می شود که از این رقم، حدود ۱۴ میلیون جلد پوست، قابلیت صادرات  چرم طرح دار پیدا می کند و در حال حاضر، فقط ۷۰ میلیون دلار حدودا عایدی کشور می شود که می توان با فرآوری و بهسازی صنعت چرم، ۱۲۰ میلیون فوت مربع چرم بدست آورد که بیش از ۸۰۰ میلیون دلار برای کشور ارزش افزوده ایجاد می کند.

وضعیت بازار چرم طبیعی با حضور چرم های خارجی در شرایطی که اقتصاد مقاومتی مد نظر دولت است، شرایط خوبی ندارد و همچنان بازار پر رونق چرم شمال پایتخت، در اختیار ترک ها است.

با این حال، سفر روحانی به ایتالیا (پایتخت چرم اروپا) و ویتنام (پایتخت کفش چرم شترمرغ) زمینه را برای همکاری های دو جانبه در عرصه مورد بحث افزایش داده است.قصد صادراتی پوست کشور است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.