نخود سبز پاک شده 1408 توسط تاجری فروش میلیاردی داشت

نخود سبز پاک شده 1401 بومی حوزه مدیترانه، دره نیل و مناطق کوهستانی آسیا است. باستان شناسان حتی بقایایی را در اجاق های مربوط به عصر برنز کشف کرده اند.

در قرون وسطی در فرانسه ظاهر شد. نخودها در آنجا نابالغ برداشت می‌شوند، بنابراین نخودها، از زمان فیلیپ لو بل، لذت سفره‌های سلطنتی و همچنین در سفره‌های مردم بوده‌اند.

همچنین یکی از معدود سبزیجاتی بود که در آنجا سرو می شد. در زمان لویی چهاردهم بود که آنها به اوج شکوه خود رسیدند. باغبان بزرگ La Quintinie کشت نخود را به اوج خود می رساند و از طریق آن مفهوم اولیه را معرفی می کند.

پس از آن، نخودها یک ثروت واقعی هزینه کردند. اشراف و خانواده های ثروتمند آن زمان مبالغ هنگفتی را برای پذیرایی از آنها سر سفره خود صرف می کردند و حاضر بودند حتی بیشتر خرج کنند تا اولین کسانی باشند که آنها را به مهمانان خود عرضه می کردند.

امروزه کمتر از آنچه بود مصرف می شود، اما برخلاف بسیاری از سبزیجات دیگر، هرگز به عنوان یک “سبزیجات فراموش شده” در نظر گرفته نشده است.

برای هزاران سال، انسان ها فقط نخود خشک می خوردند که امروزه به آن نخود پوسته ای یا نخود مزرعه می گویند. غلاف ها را تا زمانی که قهوه ای شوند روی گیاه می گذارند تا برسند، سپس دانه های رسیده، سفت و خشک را برداشت کردند.

پس از پاک کردن پاکت آنها، پوره ای تهیه می شد که اغلب اساس رژیم غذایی انسان به ویژه در ماه های زمستان بود. ما آنها را امروزه در سوپ می خوریم. نخود پوسته ای می تواند زرد یا سبز باشد.

سبزیجات سنتی باغی، نخود فرنگی از دوران باستان هم برای مصرف انسان و هم برای دام کشت می شده است. امروز ما با نخود فرنگی و نخود برفی که سرشار از ویتامین، رشد آسان و عملکرد بسیار خوبی هستند، میل می کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.