چرم گیاهی

اصطلاح چرم وگان وچرم نوین به تمام پوست هایی اطلاق می شود که منشا حیوانی ندارند. با شروع از این تعریف می توان فهمید که این اصطلاح هم در مورد چرم هایی با منشاء مصنوعی و هم برای چرم هایی با منشاء گیاهی به کار می رود .

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

از آنجایی که هر دو برگرفته از کشتن حیوانات نیستند، هر دو از دیدگاه همه کسانی که به رفاه حیوانات اهمیت می دهند معتبر است. با این حال، تاثیر آنها از نظر آلودگی و پایداری محیطی بسیار متفاوت است.

چرم

چرم وگان

چرم وگان / مصنوعی از PVC یا PU ساخته شده است و اغلب به دلیل مواد شیمیایی موجود در آن بوی بسیار عجیبی دارد.

این بو اغلب به عنوان بوی «ماهی» توصیف می‌شود و خلاص شدن از آن اغلب بسیار دشوار است. پی وی سی همچنین می تواند سموم خطرناکی را آزاد کند که این بوی بد را ایجاد می کند.

از سوی دیگر، چرم طرح دار واقعی از الیافی با منشأ گیاهی گرفته می‌شود که به‌طور متفاوتی با سایر ترکیبات ترکیب شده‌اند.

در پایان فرآوری، چرم طبیعی و عاری از مواد شیمیایی سمی، فتالات و پی وی سی تولید می شوند.

برای مدت طولانی می توان بحث کرد که آیا پوست وگان باید پوست نامیده شود یا نه.

بر اساس تعریف فرهنگ لغت، اصطلاح چرم به ماده ای اطلاق می شود که از دباغی یا تهیه پوست  به دست می آید (پوست، پوست حیوانات است).

هر چیزی که با عناصر مصنوعی ساخته شده باشد یا از الیاف گیاهی مشتق شده باشد را نمی توان چرم خام نامید. بنابراین ،  اصطلاح ” چرم وگان ” بیشتر اصطلاحی است که توسط بازاریابان ایجاد شده است تا وگان ها را متقاعد کند که محصولی به خوبی چرم واقعی دریافت می کنند.

چرم

چرم مشهد زنانه

از چه چرم گیاهی درست می شود

چرم کاملاً گیاهی اغلب از طریق پردازش ضایعات به دست آمده از تولید مواد دیگر مانند شراب، روغن و غیره تولید می شود.

بنابراین می توان از الیاف گیاهی زیادی استفاده کرد: از پوست پرتقال و سیب گرفته تا پوست آناناس و انگور تا پوست تولید شده توسط کاکتوس ها.

بنابراین ضایعات تولید از ضایعاتی که نیازمند فرآیندهای خاصی برای دفع هستند به منابع مهم تبدیل می شوند.

تولید چرم از الیاف گیاهی برای محیط زیست مفید است:

  1. از یک طرف، از پرورش حیواناتی که به مقادیر زیادی آب نیاز دارند اجتناب می شود و در صورت شدت گرفتن، انتشار CO2 به محیط زیست افزایش می یابد.
  2. از سوی دیگر، همانطور که در بالا نوشته شد، مواد زائد مورد استفاده مجدد قرار می گیرند که در غیر این صورت، در بهترین حالت باید برای کمپوست ارسال شوند.

گاهی اوقات ما در مورد چرم گیاهی یا Ecopelle نیز می شنویم که به طور قابل توجهی نشان دهنده ماده ای است که از محصولات گیاهی به دست می آید و دارای ردپای اکولوژیکی عملاً صفر است.

بنابراین، چرم گیاهی را می‌توان هم از ضایعات فرآوری و هم از طریق گیاهان (کاکتوس‌ها) که مخصوصاً برای این منظور کشت می‌شوند، تولید کرد، اما همیشه پایداری محیط‌زیست را در نظر داشت.

به طور خلاصه، وقتی در مورد چرم گیاهی یا گیاهی یا کمربند زنانه چرم می شنوید، باید مراقب باشید ، زیرا این اصطلاحات اغلب قابل تعویض در نظر گرفته می شوند و در نهایت با سهولت خاصی استفاده می شوند.

گاهی اوقات، وقتی فکر می‌کنیم محصولی را خریداری کرده‌ایم که معتقدیم نه تنها  بی‌رحمانه است  ، بلکه دوستدار محیط‌زیست نیز هست، اغلب در نهایت یک چرم مصنوعی می‌خریم که در عوض تأثیر بسیار زیادی بر محیط‌زیست دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.